czwartek, 24 marca 2016

DIASTEMA, czyli moje -100 do pewności siebie.

Cześć! Dzisiaj chciałam poruszyć temat, który jest dla mnie dość wstydliwy. Mianowicie chodzi o zęby, a dokładniej mówiąc o szparkę między jedynkami. I ogólnie o wygląd moich jedynek. Dobra, to może od początku. Jeśli jesteś zainteresowany czytaj dalej!


Zacznę od tego, że wytłumaczę Wam co to jest tytułowa diastema.





Diastema u ludzi to szpara spowodowana rozsunięciem się zębów siecznych pośrodkowych górnych. Jest zaliczana do zaburzeń położenia zębów.  Moja diastema spowodowana jest przerostem wędzidełka wargi górnej. Okej, kiedy już wiecie o czym będzie mowa mogę przejść do swojej historii. 

A więc szparkę między zębami mam od małego. Do 10 roku życia moi rodzice mogli podciąć mi u chirurga wędzidełko, wtedy zęby zaczynałyby się schodzić, ale niestety nie wiedzieli o tym i tego nie zrobili. Mogłabym teraz założyć aparat na zęby, który złączyłby moje jedynki na krótki czas. Po jakimś roku zęby znowu by się rozchodziły, a aparat stałby się tylko niepotrzebnym wydatkiem i czasem niepotrzebnego cierpienia podczas jego noszenia. Tak więc nie uda mi się już "naprawić" mojego kompleksu. Jedynym rozwiązaniem na które będę musiała sporo zarobić są licówki, czyli porcelanowe nakładki na zęby które zakryją szparę. 


Bardzo wstydzę się pełnego uśmiechu, przeważnie zakrywam do ręką, albo odwracam się od ludzi, kiedy się śmieję. Powyższe zdjęcie jest pierwszym zdjęciem z zębami jakie kiedykolwiek pokazałam ludziom w sieci.  Niektórzy mówią, że szparka dodaje mi uroku i jest czymś, co mnie wyróżnia. Większa połowa niestety śmieje się z tego. Miałam bardzo dużo przypadków w życiu kiedy po prostu obrażano mnie i rzucano w moją stronę bardzo przykre uwagi na temat moich zębów. Niektóre były takie wulgarne, że zdarzało mi się płakać. Dzisiaj mam 19 lat i już moje zdanie na ten temat troszeczkę się zmieniło. Zaczęłam się przyzwyczajać i nie zwracać uwagi na docinki. To są moje zęby i niestety nie jestem w stanie ich zmienić. Oczywiście zazdroszczę wszystkim dziewczyną z pięknym, śnieżnobiałym, równym uśmiechem. Zdaję sobie sprawę, że raczej nigdy w życiu ja tego mieć nie będę, ale mówi się trudno. Szpara między zębami odbiera mi bardzo dużo pewności siebie.
Dlatego większość moich zdjęć jest ze sztucznym, małym uśmiechem.
Mam nadzieję, że dzięki temu postowi osoby, które kiedykolwiek kogoś obraziły przez diastemę przemyślą sobie pewnie rzeczy, zrozumieją jakim wielkim kompleksem może to być i już więcej tego nie zrobią. 



Ps. Lubicie takie posty w których się rozpisuję i dotyczą lifestylu? Ja zdecydowanie wole je od postów kosmetycznych!





18 komentarzy:

  1. Kasiu, mój Alan ma lukę między jedynkami i uważa, że po prostu jest wyjątkowy! Ty też jesteś wyjątkowa, dodaje Ci to tylko oryginalności i niepowtarzalności!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję bardzo, ważne że Alan nie ma kompleksów! :)

      Usuń
  2. Ja wędzidełko miałam podcinane jak miałam 16 lat..następnie na 2 lata miałam założony aparat stały..po aparacie stałym ma się zakładany aparat retencyjny (najczęściej jest to drucik przyklejony od wewnętrznej strony zębów-od trójki do trójki) Więc nie ma możliwości żeby zęby się "rozeszły"..Więc jak najbardziej da rade "naprawić" Twój kompleks (i to nie za pomocą licówek przy których szlifuje się zęby-okropieństwo)..Wystarczy udać się do DOBREGO ortodonty :) Też miałam taki problem a teraz mam piękne proste zęby i wbrew temu co napisałaś nie rozeszły się :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziwna sytuacja, ale z pewnością posłucham się Ciebie i udam się do dobrego ortodonty. Pozdrawiam!

      Usuń
  3. Ja diastemy nie mam, ale za to mam problem z nierównościa zębów. Na przykład:dwójkę wysunieta poza szereg. I to też wprawia mnie w kompleksy i podobnie jak ty zakrywam buzię przy uśmiechu a o zdjęciach z uśmiechem z pokazaniem zębów nie ma mowy. Jak na razie nie mogę się jeszcze nauczyć nie zwaracać na to uwagi xD ale wiem też że na wyleczenie mnie z tego kompleksu moich rodziców nie stać, bo też patrzebne by mi były licówki. Na wyrwanie tej dwójki też nie mogę liczyć bo przy zabiegu można byłoby uszkodzić jakieś nerwy które łączą się z oczami.
    Tak więc znam ten ból, jeśli tak to można nazwać xD

    Pozdrawiam Cie serdecznie :*
    Edyta :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ojej, w takim razie musimy sobie przybić piątkę!
      Również pozdrawiam, buziaki! :*

      Usuń
  4. Zdecydowanie ładniej wyglądasz na pierwszym zdjęciu. Wiem o czym piszesz. Kompleks z zębami miałam przez większość swojego życia. Będąc dobrze po 20-tce spełniam swoje marzenie i założyłam aparat ortodontyczny. Trzy lata szybko minęły. Dzisiaj moje zęby trochę wróciły na miejsce. Ale czuję się lepiej. Słuchaj, twoja przerwa dodaje Ci uroku i wyjątkowości. Serio, w pełnym uśmiechu wyglądasz ślicznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję bardzo, muszę się odważyć śmiać przy innych :)

      Usuń
  5. Też mam diastemę !
    Gdy tylko wyrosły mi stałe jedynki od razu się pojawiła. Oj wtedy to miałam kompleksy ! Nosiłam dwa lata aparat retencyjny , ale po zdjęciu moja Pani ortodontka nie założyła mi drucika na zęby tylko dała aparat ruchomy ,w którym jak wiadomo nie chodziłam systematycznie :D Zęby znowu się rozeszły , ale teraz gdy mam 22 lata , nie traktuje tego jako kompleks :) Przyzwyczaiłam się i zaakceptowałam szparke w jednykach ;)
    Kasiu przynajmniej mamy coś czego inne nie mają hehe ! ;>

    OdpowiedzUsuń
  6. Hej, u mnie występuje kompleks zębów , jakaś masakra, a jeszcze mam słabe więc aparat odpada :( A Ty wyglądasz ślicznie! Zarówno na pierwszym jak i drugim zdjęciu.
    Podoba mi się Twój blog, obserwuję. W wolnej chwili zapraszam do siebie, pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  7. W wielu przypadkach diastema dodaje seksapilu i tak tez jest w twoim. Chociaz na zdjeciu ten pelen usmiech wyglada kurewsko sztucznie.Chcialbym zobaczyc bardziej szczery :)
    Ps. Radom ssie

    OdpowiedzUsuń
  8. Hejka , ja też mam diastemę chyba od 7 roku życia teraz mam 13 lat . Powstała ona poprzez wyrośnięcie stałej jedynki gdy miałam jeszcze mleczaka. Bałam się o tym powiedzieć mamie w danym momencie nawet nie wiem czemu . Byłam u ortodonty powiedział że mam podciąć wędzidło a więc pojechałam do warszawy i wykonali mi ten zabieg . Zęby miały się schodzić ale tak nie jest i nic to nie daje . Spotykam się z przykrymi komentarzami wśród moich rówieśników typu SZPARA , W TĄ SZPARĘ MÓGŁBYM WSADZIĆ ZŁOTÓWKĘ W JEDNOGROSZÓWKACH . Też się tego wstydzę i jak się śmieję zasłaniam buzię ręką . Teraz idę do gimnazjum wiem że spotkam się z większym kręgiem osób które będą się z tego śmiały więc poprosiłam moich rodziców o aparat jest to kosztowny wydatek i mam nadzieję że za jakiś tydzień pojadę na konsultację w tej sprawie :p Jednak moja mam twierdzi że nie jest mi to absolutnie potrzebne . Jestem ciekawa co ona by zrobiła gdyby też miała takie coś .

    OdpowiedzUsuń
  9. Moim zdaniem diastema dodaje Ci uroku :) Licówki fajna sprawa, ale jednak trochę kosztowna.

    OdpowiedzUsuń
  10. Ja też mam diastemę (mam przerwy między jedynkami i dwójkami, czyli po prostu małe i krótkie,tzw. gummy smile). Mam 15 lat i w szkole jak na razie nikt nic nie mówił na temat moich zębów (na szczęście:)ale i tak bardzo wstydzę się śmiać przy innych. Niestety tydzień temu strasznie obraziła mnie dentystka, a właściwie dwie (rozmawiały między sobą nt. moich zębów, nie napiszę co dokładnie powiedziały, ale bardzo mnie upokorzyły). No i do końca dnia byłem po prostu wściekły, i myślałem nad noszeniem aparatu, ale już się z tym zżyłem. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  11. 57 yr old Clinical Specialist Malissa Caraher, hailing from Igloolik enjoys watching movies like Vehicle 19 and Photography. Took a trip to The Sundarbans and drives a Jaguar C-Type. sprawdz ta strone internetowa

    OdpowiedzUsuń
  12. Aparat retencyjny to aparat ortodontyczny, który stosowany jest po zakończeniu leczenia, aby utrzymać nową pozycję zębów. Aparat ten jest zazwyczaj wykonywany na indywidualne zamówienie i dopasowany do kształtu zębów pacjenta.

    OdpowiedzUsuń
  13. Aparat retencyjny to istotny element kończący proces leczenia ortodontycznego. Jego zadaniem jest utrzymanie uzyskanych efektów i zapobieżenie powrotowi wad zgryzu. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, aparat retencyjny zapewnia komfort noszenia i skutecznie chroni uzyskane rezultaty. Dzięki niemu pacjenci mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez wiele lat po zakończeniu leczenia. Regularne stosowanie aparatu retencyjnego zalecane jest przez ortodontę, by zapewnić trwałe efekty terapii.

    OdpowiedzUsuń
  14. Po zabiegu wszczepienia implantu, implant zęba zalecenia od lekarza są niezwykle ważne dla zapewnienia prawidłowego gojenia i uniknięcia powikłań. Zalecenia te mogą obejmować stosowanie określonych środków przeciwbólowych, antybiotyków, a także ścisłe przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej. Pacjenci są również zachęcani do unikania palenia tytoniu i alkoholu, co może negatywnie wpłynąć na proces gojenia.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Neska Kasia Blog , Blogger